Jdi na obsah Jdi na menu
 


Plemena

Chladnokrevníci:

Pocházejí ze západní Evropy. Jsou spíše silnější plemena, protože byly určeni na těžkou práci, zle je také využít v jezdectví, kvůli jejich klidnému temperamentu.

Český chladnokrevník

Český chladnokrevník patří mezi plemena koní využívaná k práci. Díky robustní stavbě těla a klidné povaze se používá například k tahu či k práci v lese. Tento kůň byl vyšlechtěn na území Čech a Moravy.

Český chladnokrevník dorůstá v kohoutku výšky zhruba 160 – 175 cm, hmotnost dospělého koně se běžně pohybuje v rozmezí 650 – 1000 kg. Kůň dospívá ve 3 letech.

cesky-chladnokrevnik.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Shirský kůň

Shirský kůň je nejznámějším mohutným, tažným koněm Anglie.

 

 

2359-1360944394.jpg

 

 

 

 

 

 

 

PLNOKREVNÍCI:

Pocházejí z oblasti pouštní a jsou velmi odolní proti vedru. Mají živější temperament, většinou jsou to angličtí plnokrevníci. mají tenkou kůži a krátkou srst. většinou na dostizích.

Anglický plnokrevník (zkratka A1/1) je nejrychlejší koňské plemeno, rychlost je jediné kritérium pro zařazení do chovu. Byl vyšlechtěn v Anglii v 18. století. Předky anglického plnokrevníka jsou hřebci Darley ArabianByerley Turk a Godolphin Barb. Anglický plnokrevník má uzavřenou plemennou knihu - tzn. že do plemenné knihy může být zapsán pouze kůň, jehož oba rodiče jsou v plemenné knize anglického plnokrevníka.

Podílel a podílí se na zušlechťování mnoha dalších plemen. U nás se chová např. v Napajedlích nebo v Mimoni.

 

 

anglicky-plnokrevnik_qsm76cm.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TEPLOKREVNÍCI:

Teplokrevník je něco mezi chladnokrevníkem a plnokrevníkem. Jsou to všestranní koně, nejčastěji využívaní pro sport a rekreaci.

Český teplokrevník

Český teplokrevník je nejrozšířenější plemeno koní v České republice.Toto plemeno si našlo široké využití ve všech odvětvích sportu i práce. Mnoho koní tohoto plemene je zařazeno do rekreačního ježdění, avšak najdeme i jedince postavené na vysokých příčkách ve sportu. Čeští teplokrevníci se využívají hlavně na sport nebo na chov.Jsou docela vysocí.Jezdí se na nich většinou anglickým stylem. Mohou se používat jako policejní koně. U dětí a dospívajících hodně oblíbený kůň, má pochopení pro začátečníky, milý a přítulný, ale i tak je občas plachý či dokonce agresivní.

 

4daf98e758_65251927_o2.jpg

 

 

 

 

 
 

 


Archiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 6985
Měsíc: 268
Den: 11